Nankörlükle İlgili Sözler; Nankörlük Sözleri

Nankörlükle ilgili sözler… Nankör insanlar için söylenmiş ünlü sözler… Nankörlük ile ilgili ünlü yazar ve şairlerin söylediği sözler… Nankörlük ile ilgili sözler…

Hayatımızın hemen her döneminde nankör insanlarla karşılaşırız. Bu insanların bir kısmı bize veya bir başkasına karşı nankörlük yapar. Büyük bir kısmıysa yaratıcıya karşı nankördür. Bu tür insanlar kendine verilen nimetlerin farkına varmaksızın, başkalarının elindekilere veya çok daha fazlasına göz dikerler. Oysa şükretmek, mutluluğun ilk adımlarından biridir. Elbette insanız ve daha fazlasını kazanmak için çaba göstermeliyiz. Ancak bunun yolu asla nankörlük yapmak olmamalı.

Nankörlük bir yere kadar tolere edilse de, her insanın elbette bir sınırı var. Allah, kendine karşı yapılan nankörlükleri, en azından bizim görebileceğimiz ölçüde cezasız bıraksa da, bir insanın kendisine yapılan nankörlüğe katlanma eşiği Allah’ınkiyle asla kıyaslanamaz. Çünkü Allah’ın rahmeti ve affediciliği sonsuzdur.

Peki! Nankörlükle ilgili sözler bize neyi anlatıyor? Nankörlük konusunda ünlü insanların söylemiş olduğu sözlerden ne anlamalıyız? Hadi şimdi bakalım.

Nankörlükle İlgili Sözler

Çoğu insan küçük iyiliklere iyilikle karşılık verir. Orta derecede yapılan iyilikleri kabul eder ve daha büyük iyilikleri nankörlükle karşılar.
Benjamin Franklin

Şu anda sahip olduklarınızı reddetmenin ve saygı duymamanın nankörlük olduğuna inanıyorum. Bugün sahip olduğum her şey için minnettarım.
Katrina Kaif

Çoğu zaman nankörlükten acı çektiğimizi düşünürüz. Oysa gerçekte bize acı veren sevdiğimize karşı duyduğumuz sevginin karşılık bulmamasıdır.
Walter Savage Landor

Nankörlüğün özü nankörlüktür.
Immanuel Kant

Nankörlük insanlığa ihanettir.
James Thomson

İlâhî rahmetin ışığında, başkaları farklı düşünse de, bana öyle geliyor ki nankörlük, günahların en mekruhudur ve nankörlük Rabbimiz nezdinde amel etmeye muktedir olan bütün mahlûkat tarafından tiksindirilmelidir.
Aziz Ignatius

Size gösterilen bir “küçük iyilik” için birine söyleyeceğiniz küçük bir “teşekkür”, görünmeyen “büyük iyilikleri” gizleyen kapıların kilidini açmanın anahtarıdır. “Teşekkür ederim” demeyi öğrenin.
İsrailmore Ayivor

Sadece eğlence olsun diye, karşılaştığınız herkesten size hikayesini anlatmasını isteyin. Hayatına sık sık lanet etmeyen, kendi kendine dünyanın en sefil adamı olduğunu söylemeyen birini bulursanız, şunu söyleyebilirsiniz; önce beni denize at.
Candide, Candide

Nankörlük insanı bir hayvan hatta daha da kötüsü yapar. Çünkü bazı hayvanlar onlara bir iyilik yaptığınızda size teşekkür etmenin bir yolunu bulur. Mesela köpekler çeşitli şekillerde yapılan iyiliğe karşılık verir.
Paul Bamikole

Bize bu güzel hayat, bu güzel dünya verildi. Biz insanlar ise onu nankörlük ve kinle yok ediyoruz.
Marty Rubin

İnsanlar genellikle çevrelerindeki güzel şeylere değer vermezler ve dünyada insanların nankörlüğünden daha yaygın bir şey yoktur.
Ash Gabrieli

Josef Stalin, ‘Şükür köpeklerin çektiği bir hastalıktır’ demiştir. Bu sözü şu şekilde düzeltelim; Nankörlük, duygusuz taşlara ait korkunç bir hastalıktır! Minnettar bir köpek, nankör bir adamdan çok daha gelişmiş bir varlıktır!
Mehmet Murat İldan

İnsanoğlunun en yaygın karakter özelliklerinden biri nankörlüktür.
Dennis Prager

İyilik karşısında gösterilen ikircikli eğilim, nankörlükle eşdeğerdir.
Vincent Okay Nwachukwu

Sevgiyi dostlukla ödemek istemek, nankörlükten değil, nankör görünmekten korkmaktır.
Pierre Choderlos de Laclos

Affetme ve nankörlük eksikliği mutsuzluğa yol açar.
Lailah Gifty Akita

Nankörlük bir tür küfürdür ve küfür günahların en kötüsüdür.
Ramesh Lohia

Nankörlükle ilgili sözler daha da örneklendirilebilir. Ancak paylaştıklarımız bile nankörlüğün insanlara en yakışmayan sıfat ve özelliklerden biri olduğunu anlatmaya yeter sanırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir