Çalışmanın Önemini Anlatan Sözler

Çalışmanın önemini anlatan sözler nelerdir? Çalışmakla ilgili özlü sözler… Çalışmanın önemini anlatan ünlü şair ve yazarların sözleri…

Çalışmanın önemini ve gerekliliğini aklı başında herkes bilir. Keza emek olmadan yemek olmuyor. Çalışmadan, çabalamadan bir şeyleri kazanmak mümkün değil. Babadan, dededen kalma zenginliklere hiç kimse, “ben kazandım” diyemeyeceğine göre, çalışmadan maddi ve manevi başarı kazanamazsanız.

Çalışarak elde edilen başarının vereceği haz, başka hiçbir şeyle elde edilemez. Çalışmanın neticesinde kazanılan başarılar, maddi getiriden çok manevi doyum noktasında insana büyük mutluluklar getirir.

Atalarımız, “İşleyen demir pas tutmaz”, “Akan su yosun tutmaz” gibi onlarca atasözüyle çalışmanın önemini anlatmıştır. Aşağıda, sizi motive edecek, daha akıllıca odaklanmanıza ve çalışmanıza yardımcı olacak ve ayrıca işte (veya okulda) hissedebileceğiniz stres ve baskıyı azaltacak, çalışmanın önemini anlatan sözleri bulacaksınız.

Çalışmanın önemini anlatan bu sözler, umarım hayallerinize ve hedeflerinize ulaşmanız noktasında size motive edebilir.

Çalışmanın Önemini Anlatan Sözler

“Her şeyinizle ve tüm düşüncelerinizle elinizdeki işe odaklanın. Güneş ışınları bir odak noktasına gelinceye kadar yanmaz.”

Alexander Graham Bell

“Ya sen zamanı yönetirsin ya da zaman seni yönetir.”

Jim Rohn

 “Elbette şansa çokça inanırım ancak ne kadar çok çalışırsam o kadar çok şansım olacağını da iyi bilirim.”

Thomas Jefferson

“Gece yatağına memnun bir biçimde girmek istiyorsan, her sabah kararlılıkla kalkmalısın.”

George Lorimer

“Her gününü biçmiş olduğun hasatla değil, ekmiş olduğun tohumlarla değerlendir.”

Robert Louis Stevenson

“Bugüne kadar aldığım en iyi önerilerden birini bir at ustasından aldım. Hızlı gitmek ve yol almak için yavaş gitmemi söyledi. Bence bu, hayattaki hemen her şey için geçerli. Gün içinde sanki yeterince saat yokmuş gibi yaşıyoruz fakat her şeyi sakince ve dikkatli bir biçimde yaparsak, daha hızlı ve daha az stresle işlerimizi halledebiliriz.”

Viggo Mortensen

“Zaman, fırsat eşitliği sağlayan bir işverendir. Her insan her gün tam olarak aynı sayıda saat ve dakikaya sahiptir. Zengin insanlar daha fazla saat satın alamazlar. Bilim adamları yeni dakikalar icat edemezler. Ve başka bir gün geçirmek için zamandan tasarruf edemezsiniz. Öyle olsa bile, zaman inanılmaz derecede adil ve bağışlayıcıdır. Geçmişte ne kadar zaman harcamış olursanız olun, hala koca bir yarınınız var.”

Denis Waitley

“Daha kolay olmasını dilemektense daha iyi olmaya çalış.”

Jim Rohn

“Önce zor işleri yap. Kolay işler zaten kendi kendine hallolur.”

Dale Carnegie

“İyi bir iş ahlakına sahip olmak her şeydir. İster hademe, ister iş adamı olun; iş ahlakı hayatınızdaki her şeye yansır.”

Tyler Perry

“Mutluluk sadece çok paraya sahip olmak ve maddi zenginlik değildir; mutluluk çoğu zaman başarının getirdiği sevinçte, gösterdiğiniz çabanın heyecanında yatar.”

Franklin D. Roosevelt

“Başarı, sahip olduklarımızla elimizden gelenin en iyisini yapmaktır. Başarı almak değil yapmaktır. Başarı zaferde değil, denemektedir. Başarı, potansiyelimizi kullanarak çıkabileceğimiz en yüksek seviyeye ulaşarak elde ettiğimiz standarttır.

“Gelecek, bugün ne yaptığınıza bağlıdır.”

Mahatma Gandi

“Bir dağı yerinden oynatan adam işe küçük taşları taşımakla başlar.”

Konfüçyüs

“İşe gerekli olanı yaparak başlayın. Daha sonra mümkün olanı yapın. Nihayetinde kendinizi imkansızı olanı yaparken bulacaksınız.”

Aziz Francis

“İnsanlar, yaptıkları işten keyif almadıkça nadiren başarılı olabilirler.”

Dale Carnegie

“İlk bakışta küçük görünen işler için elinizden gelenin en iyisini yapmaktan çekinmeyin. Her bir işi bitirdiğinde, bu seni daha da güçlü kılar. Küçük işleri iyi yaptığınızda, büyük işleri çok daha kolay yaparsınız.”

William Patten

“Çoğu zaman yetenek hiçbir şey ifade etmez. Fakat alçakgönüllülük ve sıkı çalışmayla kazanılan tecrübe her şey demektir.”

Patrick Suskind

“Sadece zihninde ters çevirirsen tarlayı asla süremezsin.”

İrlanda Atasözü

“Asla bekleme. Çünkü doğru zaman asla gelmeyecektir.”

Napolyon Hill

“Başarı eylemle bağladır. Başarıyı elde eden insanlar hareket etmeye devam eder. Hata yaparlar ancak asla pes etmezler.”

Conrad Hilton

“Hayalleri gerçekleştirmenin püf noktası şudur; Sabır, kararlılık, bağlılık, tutku, harekete geçme, odaklanma ve sıkı çalışmanın büyüsü ile hayaller gerçekleştirilir. Her defasında bir adım atın. Başarı haftalar içinde değil, yıllar içinde elde edilir.

Elbert Hubbard

“Hayatın gerçek sırrı şudur ki; burada ve şimdi yaptığınız şeye tam olarak konsantre olmak. Ancak yaptığınız şeye iş demek yerine, bunun oyun olduğunun farkına varın.”

Alan Wilson Watts

“Motivasyon insanın içinden gelen bir ateştir. Senin altındaki ateşi bir başkası yakmaya çalışırsa, bu ateşin çok kısa sürme ihtimali yüksektir.”

Stephen R. Covey

“Dünyada hiçbir şey sabrın yerini tutamaz. İnsanlık tarihi, yetenekli ancak başarısız, eğitimli fakat sahipsiz insanlarla doludur. Deha da çalışmadan hiçbir işe yaramaz. Azim ve kararlılık tek başına her şeye kadirdir.”

Calvin Coolidge

“Başarılı biri olmaya değil, değerli biri olmaya çalışın.”

Albert Einstein

“İlerlemenin sırrı başlamaktır. Başlamanın sırrıysa, karmaşık ve zor görülen işleri küçük parçalara bölerek, ilkinden başlamaktır.”

Mark Twain

“Mutluluk, sıkı çalışmanın getirdiği gerçek tatmin duygusudur.”

Joseph Barbara

“Bir ağacı kesmek için sekiz saatim olsaydı, altı saatimi baltamı bilemeye harcardım.”

Abraham Lincoln

“Beni hedeflerime ulaştıran sırrı söyleyeyim; Gücüm sadece azmime dayanıyor.”

Louis Pastör

“Kolay bir işi gözünüzde büyütmek ve zorlaştırmak istiyorsanız, ertelemeye devam edin.”

Olin Miller

“Durmadığınız sürece ne kadar yavaş gittiğinizin bir önemi yoktur.”

Konfüçyüs

“Gitmeye değer hiçbir yer için kestirme yoktur.”

Paulo Coelho

“İnsanların yaşadığı stresin büyük bölümü, yapılacak çok şey olmasından değil, başladıkları işi bitirmemekten kaynaklanır.”

David Allen

“Seni yoran şey, tırmanacağın dağlar değil ayakkabının içindeki çakıl taşlarıdır.”

Muhammed Ali

“Zamanınızın yüzde seksenini dünün sorunlarına değil, yarının fırsatlarına odaklanarak geçirin.”

Brian Tracy

One thought on “Çalışmanın Önemini Anlatan Sözler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir